Reza np دوشنبه 23 بهمن 1396 01:35 ب.ظ نظرات ()
6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی
بسیاری از کاربران مانند طراحان و توسعه دهندگان به ابزارهایی که کد رنگ ها را مشخص میکنند ، نیاز دارند و چه بسا فرایند انتخاب رنگ از جمله مسائلی باشد که بسیاری از طراحان در هنگام کار با پروژه ها در آن متحیر اند و انتخاب رنگ و گرادینت متناسب با طرح مان کار ساده ایی نیست بنابراین سایت هایی در سطح اینترنت منتشر شده اند که به طراحان اجازه می دهند تا شیب مناسبی از رنگ ها را برای پروژه خود انتخاب نمایند. در ادامه به چند مورد از این سایت ها اشاره خواهم کرد.

6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی

Gradient Cards

6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی

سایت Gradient Cards

ابزار Gradient Cards برای کاربران روش ساده ایی را جهت دسترسی به گرادینت ها و کد هر رنگی را فراهم کرده که می توانند علاوه بر آن گرادینت را ویرایش کرده و تغییر بدهند.

بعد از ورود به سایت لیستی از قالب های رنگ به همراه کدهایی در زیر آنها میبینید روی هر کدام که بروید می توانید با زدن آیکون قلم آن را ویرایش نمایید تا به گرادینت مورد نظر برسید.

بعد از زدن آیکون قلم ، وقتی روی کدی که زیر هر گرادینت کارت قرار دارد کلیک کنید قادر به ویرایش کامل خواهید بود و خیلی دقیق به شیب مورد نظر خواهید رسید.

Coolors

6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی

سایت Coolors

یکی از تخصصی ترین و محبوب ترین سایت هایی که ابزار سریع و آسانی برای کاربران معمولی و حرفه ایی برای پیدا کردن گرادینت ها و شیب مناسب رنگ ها فراهم کرده است.

شما از  Coolors به شکل افزونه گوگل کروم و اپلیکیشن iOS و Add on برای فتوشاپ می توانید استفاده نمایید. از بخش یافتن گرادینت ها هزاران کارت رنگ را ملاحظه خواهید کرد که از نظر تعداد نمایش ها و محبوبیت دسته بندی شده اند علاوه بر این که امکان فیلتر به حسب رنگ مشخص را نیز دارا می باشد.

هر شیوه ایی برای ویرایش گرادینت ها را اجازه می دهد و کاربر می تواند در اکانت خود ذخیره کرده یا به صورت فرمت های PNG یا فایل PDF و غیره به آنها دسترسی داشته باشد.

حتی می توان گرادینت هایی را با لینک از یک عکس تعیین کرد و خلاصه اینکه برای هر طراح و کاربری بهترین گزینه محسوب می شود.

Colorhunt

6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی

سایت Colorhunt

سایت Colorhunt یکی از بهترین سایت های تخصصی در زمینه فراهم بودن گرادینت های هماهنگ می باشد که وجه تمایز آن با سایر سایت ها در این است که از قابلیت ایجاد پانل های رنگی و افزودن آنها به سایت برخوردار است.

در این سایت به عنوان یک فضای اجتماعی ، پروژهای مختلفی از طرف افراد در رابطه با پالت های رنگی به اشتراک گذاشته می شود که روزانه هزاران کاربر از آنها استفاده می کنند.

Colorion

6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی

سایت Colorion

سایت Colorion مجموعه ایی از ابزارها و خصوصیات مهم جهت دسترسی به پالت های رنگی سازگار را فراهم کرده و از یک مخزن گرادینت ها که هر کارت شامل 5 پالت رنگی نزدیک به هم می باشد ، برخوردار بوده و دارای بخش خاصی برای پالت های رنگی با مفهوم Material design می باشد.

در این سایت شما می توانید بهترین گرادینت ها در هر بخش را مرور کرده ، علاوه بر این امکان جستحوی پالت ها با کد رنگ HEX نیز وجود دارد.

همچنین ابزاری مخصوص برای جستحوی پالت تک رنگی نیز فراهم است که می توانید از طریق آن به شیب رنگی در ضمن یک رنگ معینی که کاربر آن را انتخاب کرده دسترسی داشته باشید.

این سایت پیدا کردن پالت های رنگی از روی عکس را نیز پشتیبانی می کند که با ابزار مخصوص آن می توانید عکس را آپلود کرده تا سایت آن عکس را مورد تحلیل قرار داده و شیب نزدیک به هم را برای آن نشان دهد.

ColorDrop

6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی

سایت ColorDrop

سایت ColorDrop بیش از 150 کارت رنگی سازگار و کم نظیر را فراهم کرده که برای خارج شدن کاربر از تحیر در انتخاب رنگ می توان از آنها استفاده کرد.

بعد از انتخاب کارت معین کد رنگ HEX به همراه کد RBG را نشان می دهد که کاربر به تناسب می تواند از آنها استفاده کند.

کاربران می توانند کارت های مورد پسند خود را به لیست علاقه مندی ها افزوده به طوری که هر وقت خواستند به آن لیست رجوع کرده و کارت های قبلی را مشاهده نمایند علاوه بر آن امکان پیش نمایش پالت های رنگی در پس زمینه های متفاوت نیز وجود دارد که از سمت چپ در بخش پایین منوها می توان انتخاب کرد.

Materialuicolors

6 سایت تخصصی انتخاب کد رنگ با گرادینت ها و پالت های رنگی

سایت Materialuicolors

اگر دوست دارید رنگ هایی سازگار با Material Design انتخاب کنید پس حتما به سایت Materialuicolors سز بزنید ، مجموعه ایی از پالت ها متریال دیزاین را فراهم کرده است