Reza np سه شنبه 17 بهمن 1396 11:27 ب.ظ نظرات ()
بررسی Restart شدن خود به خود رایانه (Troubleshooting)

بررسی Restart شدن خود به خود رایانه (Troubleshooting)

بسیاری از کاربران رایانه هنگام استفاده با مواردی مواجه می شوند که شاید علت آن -حداقل برای آن کاربر- نامعلوم باشد. هنگ کردن، گیر کردن و گاهی Restart شدن رایانه می تواند در کار یا ذخیره داده های شما اختلال ایجاد نماید.


در این مقاله به بررسی تعدادی از این موارد می پردازیم:

computer-troubleshooters

1- اگردرمرحله ورود به Windows سیستم Restart شود، اشکال می تواند مربوط به Power باشد که آن قدرت روشن نگهداشتن سیستم را ندارد.

computer-power-supply-circuit

2- اگر پیش از ورود به محیط DOS سیستم Reset شود، می تواند نشانگر این باشد که فن CPU مشکل دارد و قادر به خنک کردن فن نیست.

cpu_fan

3- اگر Windows بالا می آید و پس از گذشت زمانی مشخص Restart می شود، یک برنامهApplication  خاصی روی سیستم نصب شده که اشکال دارد.

4- ممکن است سخت افزارهای جدیدی به این سیستم متصل شده باشد که Power قدرت روشن کردن آنها را ندارد و کامپیوتر Restart می شود. بنابراین ابتدا آن  سخت افزارها  را  یکی یکی جدا کرده تا عیب یابی شود.

 ram

5- گاهی در اثر ویروسی شدن سیستم، کامپیوتر Restart می شود. در این صورت با استفاده از یک آنتی ویروس قابل Boot شدن و اسکن کردن سیستم یا در صورت عدم موفقیت، نصب مجدد  Windows اشکال برطرف می شود.

6- اگر کامپیوتر پس از مدتی کار،Blue Page  نمایش داده شود و Restart شود، بایستیWindows بصورت  full format نصب شود. (یاد آوری می شود، اگر سخت افزار جدیدی نصب شده نیز ممکن است در این حالت support نشود و بهتر است از سیستم جدا شود (

STOP-0x0000000A-IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

7-اگر کامپیوتر با فشردن کلید power پس از چند ثانیه خاموش شود ، می توان با ریست کردن باطری بایاس اشکال را رفع کرد .

Win.Clock.Motherboard.Bios.Battery